کتاب ,کتاب‌های ,کودک ,پیدا ,می‌کنیم ,همین ,کتاب مناسب ,انتخاب کتاب ,کتاب می‌تواند ,همین دلیل

اولین تجربه‌های جدی اغلب ما با کتاب، برمی‌گردد به دوران مدرسه و کتاب‌های آموزشی. به همین دلیل برای بسیاری که تجربه جایگزینی از کتاب در ذهن ندارند، وقتی صحبت از کتاب و کتاب‌خوانی به میان می‌آید، کتاب‌های درسی و اجبار در یادگیری در ذهن تداعی می‌شود. اغلب فراموش می‌کنیم که کتاب می‌تواند بسیار بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم سرگرم‌کننده و لذت بخش باشد. کتاب می‌تواند در مورد هر موضوعی که به آن علاقه داریم و از آن لذت می‌بریم نوشته شده باشد. از زندگی‌نامه آدم‌های محبوبمان گرفته تا بررسی نظریه‌ها و افکار اندیشمندان در تاریخ و فلسفه.

می‌توان گفت در هرموضوع و زمینه‌ای می‌توان کتاب‌های خوبی پیدا کرد و من عمیقاً معتقدم که «اگر کسی کتابخوان نیست، درواقع کتاب‌های مورد علاقه‌اش را پیدا نکرده است.»

 

به همین دلیل در مسیر کتابخوانی شاید یک چالش مهم، همین انتخاب کتاب مناسب باشد. این موضوع خصوصاً در اولین کتاب‌های زندگی‌مان اهمیت دارد و پس از مدتی سلیقه و مسیر خود در کتابخوانی را پیدا می‌کنیم.

مجموعه «لاک پشت پرنده» کار بسیار ارزشمندی در زمینه رتبه‌بندی کتاب‌های مناسب کودکان و نوجوانان انجام می‌دهد که قابل تقدیر است. در واقع دستیار خانواده‌ها در انتخاب کتاب مناسب کودک و نوجوان است و درصورتی که کودک و نوجوان در این گروه سنی می‌شناسید، قطعاً معرفی این مجموعه به پدر مادرشان در انتخاب کتاب مناسب کمک خواهد کرد.

این کتاب‌ها را گروهی از منتقدان، کارشناسان و نویسندگان کودک و نوجوان، با بررسی کتاب‌های هر فصل، انتخاب می‌کنند و جوایزی نیز توسط هیئت داوران یه برترین‌های هر دوره تعلق می‌گیرد.


کانال تلگرام لاک پشت پرنده

صفحه اینستاگرام لاک پشت پرنده

منبع اصلی مطلب : روزنوشت
برچسب ها : کتاب ,کتاب‌های ,کودک ,پیدا ,می‌کنیم ,همین ,کتاب مناسب ,انتخاب کتاب ,کتاب می‌تواند ,همین دلیل
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : انتخاب کتاب مناسب برای کودکان و نوجوانان